Haber

ABD basınından ‘seçim’ analizi: Erdoğan ana akımda, Kılıçdaroğlu sosyal medyada

ABD merkezli The Washington Post gazetesi, 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili bir analize yer verdi. Zeynep Karataş ve Kareem Fahim imzalı analiz, “Erdoğan’ın rakibi mutfak masasından sesleniyor” başlığıyla yayınlandı.

‘ANA AKIM VE KAMU YAYINCILARI ERDOĞAN’I GETİRİYOR’

Ana akım medyanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kampanya dönemindeki yayınlarına ağırlık verdiğinin belirtildiği yazıda, “Medya üzerindeki denetimini sıkılaştıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ana akım medya ve kamu yayıncıları geniş yer veriyor. İktidarda kontrol.Öncü muhalefet adayı Kemal Kılıçdaroğlu Daha sade bir yaklaşım benimsedi ve ülkeyi yirmi yıl yöneten Erdoğan’dan sonra yeni bir Türkiye vizyonunu ortaya koyan videoları sosyal medyada yayınladı.”

‘YUMUŞAK DİLİ KILIÇDAROĞLU’

Sosyal medyada paylaştıkları görüntülerde Kılıçdaroğlu’nun ‘şifa veren bir figür’ olarak öne çıktığını yazan Karataş ve Fahim, şöyle devam ettiler: “Videolar, yumuşak dilli Kılıçdaroğlu’nu herkesin önünde farklı, uyumlu ve uyumlu bir figür olarak gösteriyor. çoğunlukla doğuştan gelen ve kutuplaşan rakibi.”

‘KILIÇDAROĞLU’NU ERDOĞAN SÖYLEDİ’

Bazı analistlerin Kılıçdaroğlu ve Erdoğan’ı ABD Başkanı Joe Biden ve eski başkan Donald Trump ile karşılaştırdığı analizde, CHP adaylarına siyasi tavsiyelerde bulunan Gülfem Saydan Sanver’in görüşlerine yer verildi. Sanver, görüntülerin klasik medyayı devre dışı bırakarak sosyal medyada aktif olan gençler başta olmak üzere farklı kesimlere ulaşmayı hedeflediğini söyledi.

Sanver, “Kılıçdaroğlu, seçmene sıradan bir evde sıradan bir hayat yaşadığını, elitist bir siyasetçi olmadığını ve halkın sorunlarını anladığını göstermeye çalışıyor” dedi. kullanılmış.

Analizde, “Kılıçdaroğlu’nun önemli başarısı, Türkiye’nin uzun süredir bozulan muhalefetinin birleşmesi olabilir” değerlendirmesine yer verildi. (DIŞ HABERLER)

golkoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu