Ekonomi

Akbank’tan 4 milyar dolarlık tahvil ihracı başvurusu

Akbank, 4 milyar dolara kadar yurt dışı tahvil ihracına başvuracak. Banka tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan iki bildirimde, verilen iznin yenilenmesi dahil olmak üzere toplam 4 milyar dolarlık yabancı tahvil ihracı için 2 milyar dolarlık yeşil/sürdürülebilir tahvil başvurusu yapılacağı belirtiliyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından 1 yıl süre ile 2 milyar dolar. ilan edildi.

SPK’nın 1-1 yıl içinde yurt dışında toplam değeri 2 milyar dolar veya karşılığı kadar bankaların özkaynaklarına ait borçlanma aracı niteliğinde birden fazla Yeşil/Sürdürülebilir tahvil ve/veya diğer sermaye piyasası aracının ihracına ilişkin Akbank Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan duyuruda, Akbank Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Genel Müdürlüğün Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) nezdinde gerekli tüm yasal işlemleri yapmak üzere Yönetim Kurulu tarafından yetkilendirildiği ve diğer yetkili makamlar.

Banka tarafından, SPK tarafından verilen 1 yıl vadeli dış borçlanma araçları, birden fazla tahvil ve/veya bankaların diğer borçlanma araçlarının ihraç izninin yenilenmesi amacıyla KAP’a yapılan ikinci bildirimde; yurt dışında toplam 2 milyar dolar veya karşılığına kadar öz sermaye. Sermaye piyasası aracı ihraç izni için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve diğer yetkili merciler nezdinde gerekli tüm yasal işlemleri yapmak üzere Yönetim Kurulu tarafından Genel Müdürlüğe yetki verildiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu