Yaşam

Atakum Belediyesi Pinhani ile Cumhuriyet Konseri düzenledi

Atakum Belediyesi, Pinhani Verdiği Cumhuriyet Konseri ile 100. yıl coşkusunu tüm kente yaydı. Türkiye Cumhuriyeti’nin eşsiz olduğunu belirten Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Cumhuriyet tam bağımsızlık demektir.”

Atakum Belediyesi, Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında düzenlediği Cumhuriyet Konseri ile tatil coşkusunu bir kez daha zirveye taşıdı. DJ Selo’nun muhteşem performansıyla başlayan kutlama programında popüler grup Pinhani sahne aldı. Marşların ve şarkıların hep birlikte söylendiği bu önemli gecede, her yaştan vatandaş bayramını doyasıya kutladı. Samsun’un dört bir yanından Atakum Kent Meydanı’na akın eden vatandaşların doldurduğu meydan alanında dalgalanan görkemli bayraklar ve ışık gösterileri görsel bir şölen yaşattı. Samsun’da düzenlenen tek 100’üncü yıl konseri olan Cumhuriyet Konseri, Atakum Belediyesi’nin YouTube ve Facebook hesaplarından tüm dünyaya canlı olarak yayınlandı.

“BARIŞ İÇİNDE YAŞAMAK ZORUNDAYIZ”

Kutlama programında Av. Gülay Deveci ile birlikte sahneye çıkan Atakum Belediye Başkanı Atakum, Pinhani üyelerini tebrik etti. Cemil Deveci konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti’nin eşsiz olduğunu söyledi. Lider Deveci şunları söyledi:

“Cumhuriyet tam bağımsızlıktır. Eşit ve özgür vatandaşlıktır. Çağdaşlıktır. Bu nedenle cumhuriyet yetimlerin hiç kimsesidir. Cumhuriyetin unsurları tüm mazlum milletler için kozmik reçetedir ve hâlâ geçerlidir. Sonunda Filistin’de savaş hukukuna aykırı insanlık dışı bir soykırım yaşanıyor. ‘Orada kadınlar, çocuklar öldürülüyor. Biz burada eğleniyoruz. Hayır burada eğlenmiyoruz’ diyeceksiniz. Bu coğrafyaya önderlik eden, mazlum milletleri kurtaracak olan Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutluyor ve ‘Bu Cumhuriyet’in temeli barıştır’ diyoruz. Dünyanın en büyük barışçısı, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın askeri ve lideri Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bugün Afganistan’dan Libya’ya, Filistin’e kadar tüm Ortadoğu ülkelerine çağrıda bulunuyorum. Barışa ihtiyacımız var. Barış içinde yaşamalıyız. Sevgili gençler, “Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet dönemimizin 100. yılını kutluyor, başta laik ve demokratik Cumhuriyetimizin kuruluşuna ve yaşatılmasına öncülük eden tüm milli mücadele kahramanlarımızı rahmet, saygı ve minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’tür.”

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu