Haber

Bakanlık Harekete Geçti: 4 Çocuğu Olan Kadın 15 Yaşındaki Çocuğa Kaçmıştı

Bir televizyon programda yaşananlar sonrasında bakanlık harekete geçti. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, toplumsal medyadan tanıştığı 15 yaşındaki çocuğa kaçan dört çocuk annesi hakkında inceleme başlattı.

Bakanlıktan kabahat duyurusu

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından, “4 çocuk annesi bayan, 15 yaşındaki çocuğa kaçtı‘ başlıklı haberle ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

‘Olayın duyulmasının çabucak akabinde Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz ve Vilayet Müdürlüğü takımlarımız mevzu ile ilgili acilen inceleme başlatmıştır. İstismara maruz kalan 16 yaşındaki çocuk hakkında gerekli incelemeler Şanlıurfa Vilayet Müdürlüğümüz tarafından titizlikle yürütülmektedir. Habere husus olan bayan hakkında, 18 yaş altı olan erkek çocuğuna istismarda bulunması ve 2018, 2019, 2020 ve 2022 doğumlu 4 çocuğunu terk ederek hayati tehlike oluşmasına sebebiyet vermesi nedeniyle hata duyurusunda bulunulmuştur. Bakanlığımız hizmet modelleri kapsamında rehberlik verilen aileye ise psikososyal dayanak hizmeti sağlanmıştır. Torunlarının bakımını sağlamak istediğini belirten babaanne ve dedenin bu süreçte Bakanlığımız tarafından SED hizmeti ile desteklenmesi uygun görülmüştür. Süreci Bakanlık olarak yakından takip edeceğiz”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu