Yaşam

Balıklarınızı Büyük Bir Okyanusta Yüzüyormuş Gibi Hissedecek 10 Akvaryum Ürünü

Balık en çok tercih edilen evcil hayvanlardan biridir. Herkesin severek izlediği balıklara evinizde yer açmak istiyorsanız öncelikle onların rahat edeceği bir akvaryum kurmalısınız. Onları doğal ortamlarında hissettirmek için akvaryuma ne koysam diye düşünüyorsanız içeriğe hoş geldiniz!

1. Filtreler, akvaryumlar için en değerli eserlerden biridir. Suyu temizleyen bu filtrelerle akvaryumlar daha temiz!

Akvaryumunuzu okyanus seviyesine taşıyacak filtreler ile balıklarınız berrak sularda yüzecektir. ?

2. Okyanusta balıkların doğal olarak ışığı vardır. Evinizdeki balıklara birebir rahatlık sağlamak istiyorsanız mutlaka akvaryum aydınlatması yaptırın.?

3. Akvaryumunuzun balıkların doğal ortamına yakın olması için taşları unutmayınız. Balıklarınız doğal taşlarla donatılmış bir akvaryuma bayılacak. ?

4. Balıkları mutlu edecek bir akvaryum yapmak istiyorsanız okyanustaki yaşam alanlarına benzer bir yer oluşturmalısınız. Bunun için satın almanız gereken çalışma, akvaryuma özel arka plan planlarıdır.

Alacağınız arka plan planları ile okyanustan farksız bir akvaryuma sahip olacaksınız.

5. Akvaryumunuzu okyanusa çevirecek ekipmanların başında bitkiler gelmektedir. Akvaryumunuzu bitkilerle zenginleştirmeniz mümkün.

Balıklarınızın doğal yaşam alanlarına benzer bir yer yapmak için mutlaka akvaryum bitkileri satın almalısınız. ?

6. Deniz kenarına gittiğinizde mutlaka topladığınız deniz kabukları akvaryumunuz için oldukça şık aksesuarlardır.

Akvaryumunuzun içini zenginleştirebileceğiniz kabuklar ile balıklarınızın hayatı renklenecek. ?

7. Isıtıcısız bir akvaryum elbette düşünülemez. Balığın suyunun gerçek ortamdakine benzer olması için akvaryumunuza ısıtıcı almalısınız.

8. Isıtıcı almak yetmez. Akvaryumdaki sıcaklığı düzenli olarak ölçmek için akvaryuma derece koymak kuraldır. Bu derece sayesinde balığınızın ideal sıcaklığını ayarlamak çok kolay olacaktır.

9. Akvaryumu korumak için buharlı cam kullanın. Akvaryumun içine birşeylerin düşmesini engellemek için kullanılan buhar camı aynı zamanda sıcaklığın sabit tutulmasına da yardımcı olur.

10. Kum, akvaryumun en temel malzemelerinden biridir. Hem balıkların sağlığı hem de dekorasyon için gerekli olan kumlar ile akvaryumunuz çok güzel görünecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu