Haber

Bingöl’de 104. yıl coşkulu kutlaması

Bingöl Güncel TV / BINGOL (İGFA) –Bingöl Vali Yardımcısı Engin Tok, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gökhan Şahin, öğrenciler ve çok sayıda davetlinin katıldığı program, şehitlere saygı duruşuyla başladı.

Programda İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve değerine vurgu yapan konuşmalar yapıldı.

Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nün düzenlediği kutlama programı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında il stadında gerçekleştirildi.

Etkinlikler kapsamında atletizm, okçuluk, jimnastik ve klasik halk oyunları gösterileri gerçekleştirildi. Başarılı öğrenciler ödüllendirildi.

Günün önemi hakkında konuşan Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Logoğlu, “Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da ateşlediği ve tüm Anadolu’ya yiğitçe yaydığı kurtuluş mücadelesinin 104. yıl dönümünde. 19 Mayıs’ın manevi anlamı ile birlik ve beraberliğimize katkı sağlamasını diliyor, tarihe altın harflerle kazınan Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi minnetle anıyoruz. Milletimizin o günkü heyecanını ve tutkusunu yansıtan hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

sariyer-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu