Haber

Bursa’da depremzedelere yardım adı altında dolandırıcılık yaptığı tespit edilen zanlı tutuklandı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından depremzedelere yardım adı altında dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan zanlı tutuklandı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, “Bilgisayar sistemlerini kullanarak dolandırıcılık” suçu kapsamında yürütülen soruşturma çerçevesinde şüpheli UG’nin paylaşım yaparak dolandırıcılık yaptığının tespit edildiği belirtildi. Whatsapp’taki IBAN numarasını, beyin sarsıntısı mağdurlarına maddi ve ayni yardım sözü verdi.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alınan zanlının, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiği ve “bilgi sistemlerini kullanarak dolandırıcılık” suçundan tutuklandığı bildirildi. nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından.

Açıklamanın devamında zanlının kullandığı banka hesap numarasının bloke edildiği belirtilirken, soruşturmanın Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından titizlikle yürütüldüğü ve olayla ilgili bilgi verileceği kaydedildi. soruşturmanın sonucu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu