Haber

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, TDP Genel Başkanı Sarıgül ile görüştü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ü ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, TDP Genel Lideri Mustafa Sarıgül’ü parti merkezinde ziyaret etti. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından iki cumhurbaşkanı basına açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, görüşmede Türkiye’nin sorunları, deprem bölgesinin sorunları ve siyasette gelinen nokta hakkındaki görüşlerini paylaştıklarını belirtti. “Türkiye’de anneler, babalar, öğrenciler, gazeteciler, televizyoncular, hayatın her alanında çalışan insanlar çok endişeli. Bu kaygıyı ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bunun için birlik olmamız, Türkiye’yi birlikte yeniden inşa etmemiz, demokrasiyi ve demokrasiyi getirmemiz gerekiyor. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması gerekiyor” dedi.

“En doğru aday Kılıçdaroğlu’dur”

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyeti partisinin genel merkezinde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Sarıgül, “Kılıçdaroğlu ile ne zaman bir görüşmeye gelsek Türkiye’nin sorunlarını konuşuyoruz ve o sorunları konuşmaktan her zaman keyif alıyoruz. Bugün de çok güzel bir görüşme oldu.Parlamenter sistemden yana bir partiyiz.Tarafsız bir cumhurbaşkanı,güçlü bir parlamento ve bağımsız bir yargı istiyoruz.Ülkemizi demokratik parlamenter sisteme geçirecek gerçek adayın Kılıçdaroğlu olduğuna inanıyorum. Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’yi raylara oturtacak aday olduğuna inanıyorum. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz” dedi.

Sarıgül, ziyareti için CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti. – ANKARA

iskilip-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu