Teknoloji

Dört büyük teknoloji devi, yapay zeka üzerine bir güvenlik grubu kurduklarını açıkladı.

Yapay zeka gelişiminin pek çok güvenlik riskini beraberinde getirdiği bir sır değil. Yönetim organları düzenlemeler getirmek için çalışsa da Şimdilik, harekete geçmek çoğunlukla şirketlerin kendilerine kalmış.Bunun için son adım Antropik, Google, MicrosoftVe OpenAI‘nın güvenli ve dikkatli yapay zeka geliştirmeye odaklanması Sınır Modeli Forumu.

Forum bir danışma komitesi, tüzük ve fon oluşturmayı planlıyor. Ayrıca yapay zeka güvenlik araştırmalarını ilerletmeye, en iyi uygulamaları belirlemeye, politika yapıcılar, akademisyenler, sivil toplum ve şirketlerle yakın çalışmaya ve toplumun en büyük zorluklarını aşmaya yardımcı olabilecek yapay zeka oluşturma çabalarını geliştirmeye odaklanıyor.

Üyelerin önümüzdeki yıl boyunca ilk üç amaç üzerinde çalışacakları bildirildi. Üyelikten bahsetmişken, duyuru, öncü modeller üretme ve onları güvenilir kılma konusunda net bir taahhüt göstermek için katılım için gerekli nitelikleri ana hatlarıyla belirtir.

Forumun kurulması, Beyaz Saray ile bu yeni girişimin sorumluları da dahil olmak üzere önde gelen yapay zeka şirketleri arasındadır. yakın tarihli bir güvenlik anlaşmasının sonrasında gerçekleşti. Söz verilen güvenlik önlemleri arasında, dış uzmanlar tarafından testler yapılıyor ve yapay zeka tarafından oluşturulan içeriğe bir filigran yerleştiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu