Haber

Edirne’de MEB-AKUB’dan Cumhuriyetin 100. yıl yürüyüşü

Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Birliği (MEB-AKUB) tarafından Cumhuriyetin 100’üncü yılı münasebetiyle EDİRNE’de “Geçmişe Saygı Geleceğe Güvenle Yürüyoruz” temalı yürüyüş gerçekleştirildi. öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

MEB-AKUB, Cumhuriyetin 100’üncü yılı münasebetiyle ‘Geçmişe Saygı, Geleceğe Güvenle Yürüyoruz’ temalı yürüyüş düzenledi. Yeniimaret İlçesi Askeri Hastane Şehitliği ziyaretiyle başlayan yürüyüşe MEB-AKUB üyeleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Yürüyüşte Askeri Hastane Şehitliği, Aynalı Tabya, Karagöz Tabyası, Hıdırlık Tabyası, Yıldırım Köprüsü’nün ardından Karaağaç Mahallesi’ndeki Lozan Anıtı’na ulaşıldı. Daha sonra Jandarma Şehitliği’ni ziyaret eden katılımcılar, Meriç ve Tunca köprülerini geçerek kent merkezindeki Atatürk Anıtı’na geldi. Yürüyüş saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birim Koordinatörü Ahmet Tevfik Fazilet, “Milli, insani, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerimizi gelecek nesillere aktarırken, MEB-AKUB Arama Müdürlüğümüz, milletimizin vazgeçilmez hatırasını yaşatmak amacıyla, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Milli Mücadelemiz.” Kurtarma Birliği, öğrencilerimiz, istekli öğretmenlerimiz ve velilerimizin katılımıyla yürüyüş etkinliği düzenledik. Etkinliğimizin teması ‘Geçmişe Saygı ve Geleceğe Güvenle Yürüyoruz.’ Sabah saat 7.30’da Askeri Hastane Şehitliği ile başlayıp Aynalı Tabya, Karagöz Tabyası, Hıdırlık Tabyası, Yıldırım Köprüsü ile devam eden faaliyetimiz, “Lozan Anıtı, Jandarma Şehitliği, Meriç Köprüsü, Tunca Köprüsü ve Atatürk Anıtı ile sona erdi. “dedi.

bozdoganhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu