Ekonomi

Egeli ihracatçılar ‘iyi tarım uygulamalarına’ Muğla’da devam etti

MUĞLA (İGFA) –Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Yardımcısı Önder Hayrettin Çınar, Akdeniz Meyve Sineğine Karşı Biyoteknik Çabaların Yaygınlaştırılması Projesi’nin Muğla’da iki yıldır yürütüldüğünü söyledi.

Akdeniz Sinek Kapanı Dağıtım Törenine Ortaca Kaymakamı Meral Uçar ve Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak da katıldı. Etkinlik kapsamında üreticilerin sorunları da masaya yatırıldı.

Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı ihracatçıların taleplerini iletmek ve sorunlarına çözüm bulmak üzere ziyaret eden Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Lideri Hayrettin Uçak ve Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Türkmen Türkmenoğlu, Murat Ödüllü, Mehmet Kırıcı . Muğla’da Martin Sanford, Hüseyin Vural Güleç, Sadık Demircan, Makbule Çiftçi, Vildan Akgedik, Kenan Unat, Tolga Selim Kağan da Yönetim Kurulu Toplantısı yaptı.

Sürdürülebilir tarım ve güvenilir gıda arzına dikkat çeken Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, “360 bin ton narenciye üretilen bir hinterlandın içindeyiz. Haşere kontrolü kolay değildir. Firmalarımız hassasiyet gösteriyor. Narenciye ürünlerini tarım ilacı kullanmadan güvenilir bir şekilde korumak ve ihraç etmek için üzerimize düşeni yapmalıyız. Tüm üreticilerin iklim krizi ve sürdürülebilir üretim için güçlerini birleştirmeleri gerekiyor.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu