Haber

FETÖ’nün sözde Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstanbul bölge imamı yakalandı

FETÖ terör örgütüyle kapsamlı angajman sürüyor.

İçişleri Bakanlığı’ndan FETÖ ile mücadeleye ilişkin kritik bir açıklama geldi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, FETÖ’nün sözde Hava Kuvvetleri Komutanlığı yapısında “İstanbul Bölge İmamı” olarak görev yapan MG yakalandı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerimizin yürüttüğü çalışma sonucunda;

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Hava Kuvvetleri Komutanlığı yapılanmasında İstanbul Bölge İmamı olarak görev yapan (MG) isimli şahıs, Ataşehir ilçemizde bulunan adresine düzenlenen operasyonda yakalandı.

Kişiniz; 6 yıldır firarda olduğu, yakalanmamak için farklı kişiler adına kayıtlı konutlarda saklandığı, silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2018/492 sayılı kararıyla hakkında yakalama kararı olduğu ve örgüt içinde Orhan (K) ismini kullandığı belirlendi.

KHK ile kapatılan FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne bağlı Bank Asya’da hesap faaliyetlerinde bulunduğu belirlenen (MG) isimli kişinin, 2010 yılında ülkemizde KPSS sorularının çalınması ve usulsüzlüklere ilişkin yürütülen soruşturmaların şüphelileri arasında yer alması,

FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütünün örgüt içi haberleşme sistemi olan harekât hattını kullanarak 7 farklı hat üzerinden Hava Kuvvetleri İmamı Kemal Batmaz ile sözlü, Türk Silahlı Kuvvetleri İmamı Namık (K) Adil Öksüz ile kaçak sözlerle çok sayıda irtibatlı olduğu tespit edildi.

(MG) isimli adli merciler tarafından adli işlemleri tamamlanan tutuklandı.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu