Haber

Hemşireler Günü NNYU’da Kutlandı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
NNYU Tören Alanında düzenlenen kutlama etkinliğine, NNYU Rektörü Prof. Dr. Ahmet Fazıl Özsoylu, NNYU Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Zeliha Kaya Erten’in Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden program, Doç. Zeliha Kaya Erten bir konuşma yaptı.

hemşireler; Erten, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’nün birey, aile ve toplum sağlığına verdiği emeği ve katkıyı hatırlatmak, tartışmak ve fark yaratmak için kutlandığını hatırlatarak, “Küresel olarak yaşadığımız afetler ve afetler ve ulusal düzeyde son yıllarda her yerde ve her koşulda en başta Sağlık hizmetlerinin kesintisiz sürdürülmesi gereken hizmetlerin başında geldiğini göstermiştir.” söz konusu. Erten’in konuşmasının ardından 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremlerde gönüllü olarak hizmet veren ve Kayseri Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan NNYU Hemşirelik Bölümü öğrencilerine Kayseri Devlet Hastanesi Sağlık Hizmetleri Müdürü Derya Apaydın tarafından sertifika ve hediyeler takdim edildi. . .

NNYU Rektörü Prof. Dr. Ahmet Fazıl Özsoylu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. katıldı ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu