Haber

İçişleri Bakanı Soylu, depremin merkez üssü Pazarcık’tan duyurdu: “Köylere konteyner dağıtacağız”

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde mağdurlarla iftar yemeği yiyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Buradan söylüyorum ağır hasarlı, orta hasarlı konteynerleri hepsine vereceğiz. , kalıntılar ve yıkım.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ilk depremin merkezi olan Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde düzenlenen iftar programına katıldı. Afetzedelerle birlikte oruç tutan Bakan Soylu, yaptığı açıklamada, deprem bölgesindeki köylerde evleri yıkılan ve ağır hasar gören vatandaşlara konteyner verileceğini söyledi. Bakan Soylu, daha inançlı şehirleri gelecek nesillere teslim edeceklerini belirterek, hayatta kalanların 1 yıl içinde kalıcı konutlara taşınacağını kaydetti.

“Eskisinden daha güçlü olacağız”

Bakan Soylu, “Değerli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her birimize söyleyecekleri var. Birincisi sizi yalnız bırakmayacağız, Allah nasip ederse sonuna kadar yanınızda olacağız. çalışmalar devam ediyor burada kalıcı konutların temeli atıldı Allah 1 tane nasip edecek Bu kalıcı konutlar yıl içinde taşınacak ama bu da yetmez Kahramanmaraş Pazarcık Afşin Elbistan Göksun Türkeli de göreceksiniz , Hatay, Adıyaman, Malatya eskisinden daha güçlü olacağız” dedi.

“Geleceğe daha güçlü bir şekilde adım atacağız”

Gelecek nesillere daha güvenli bir şehir bırakacaklarını belirten Soylu, “Eskisinden daha inançlı olacak. Eskisinden daha dayanıklı olacak. Sadece konut yapmayacağız. Okuldan hastaneye, oyun parkından parka, kültürden sanata.’ diye konuştu. – KAHRAMANMARAŞ

pamukova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
nakliyat
Başa dön tuşu