Haber

İş yeri önünde 40 kediye bakıyor; 160 da sahiplendirdi

DİYARBAKIR’ın Yenişehir ilçesinde emekli olduktan sonra kuruyemiş dükkanı açan Ercan Yaşar Karagöz (60), iş yeri önünde sokak kedilerine de bakıyor. Baktığı kedi sayısı 200’e ulaşınca birçoklarını sahiplendiren Karagöz, “Şu an 40 tane kedi var. Bakmaya çalışıyoruz. Eşim de benim en büyük yardımcımdır. Bazen yemlerden dolayı zorlanıyoruz. Geçtiğimiz yıl 180 liraya aldığımız yemler, bu yıl 600 liraya çıktı” dedi.

Ercan Yaşar Karagöz, 8 yıl evvel emekli olunca kuruyemiş dükkanı açtı. Karagöz, vakitle dükkan önünde sokak kedilerine bakmaya başladı. Bir yandan da dükkanının önüne çiçekli saksılar koyan Karagöz, baktığı kedi sayısı 200’e ulaşınca yeni bir çözüm buldu. Hayvanları sahiplendirmeye başlayan Karagöz, şu an dükkanının önünde 40 kedi ile ilgileniyor.

YEM FİYATLARI 180’DEN 600 TL’YE ÇIKTI

Kedilerin çok sevgisi görünce ilgisinin arttığını belirten Ercan Yaşar Karagöz, “Şu ana kadar 200 kediye baktık. Kimileri da sahiplendirdik. 15 ile 20 kediyi tedavi ettirdik. Şu an 40 tane kedi var. Bakmaya çalışıyoruz. Eşim de benim en büyük yardımcımdır. Kendi imkanımız ile gözlerini temizliyoruz. Eşim bazen tavuk alıp meskende haşlıyor, onları veriyoruz. Yavruları dükkanın içerisine bırakıyoruz. Geceleri de yavrular dükkan da kalıyor. Kedilere, elimizden geldiğince bakmaya çalışıyoruz. Bazen yemlerden ötürü zorlanıyoruz. Geçtiğimiz yıl 180 liraya aldığımız yemler, bu yıl 600 liraya çıktı. Kedilere bahçe yaptık, bir tane de kulübe bıraktık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu