Haber

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Buğra Kavuncu Beyoğlu’nu ziyaret etti

Burak KESKİNCİ/ UYGUN Partisi İBB Genel Başkan Adayı Buğra Kavuncu Beyoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaretinin ardından basın açıklaması yapan Kavuncu, İstanbul’a yönelik projelerini ve sözlerini 4 Şubat’ta İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımıyla düzenlenecek programda açıklayacağını belirtti. Bir basın mensubunun mevcut İBB yönetimine ilişkin Beyoğlu esnafından herhangi bir şikâyet olup olmadığına ilişkin sorusuna yanıt veren Kavuncu, “Bu bir seçim dönemi tabi ki milletin ihtiyaçlarını dinleyip anlamak gerekiyor ama” dedi. bunları milletin sorunlarını çözecek şekilde değerlendirmek gerekiyor. Asıl mesele birilerinin eksiklerini yakalamak veya “Kimseyi eleştirmek değil, önemli olan biziz, sizsiniz, İstanbullular” diye konuştu. Kavuncu, cevabını şöyle sürdürdü: “Bunu 5 yıllık İl Başkanlığımdaki tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Biz o dönemde bunları zaten bir dosya haline getirip İBB ile paylaşmıştık. Trafik ciddi bir sorun, park sorunu ciddi bir sorun. Ayrıca kentsel dönüşüm; deprem; şu anda İstanbul’da. “En büyük sorun” dedi.

İYİ Parti İBB Genel Başkan Adayı Buğra Kavuncu, Ömer Avni İlçe Muhtarı Ayşen Bingöl’ün merhum annesi Sakine Bingöl’ün Cuma namazını Beyoğlu Bezm-i Alem Valide Sultan Camii’nde kıldıktan sonra cenaze törenine katıldı. Buğra Kavuncu ve beraberindeki heyet daha sonra İstanbul Barosu’nu ziyaret ederek İstiklal Caddesi’nde vatandaşlar ve esnafla sohbet etti. Kavuncu, ziyaretinin ardından basın açıklaması yaptı. Kavuncu, projesini ve vaatlerini 4 Şubat’ta gerçekleştirilecek ve DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in katılacağı programda açıklayacağını duyurdu.

“HUKUKUN GEREKLİ OLDUĞUNUN BİLİYORUZ”

Kavuncu, “Beyoğlu’nda çalışmalarımıza başladık ve ilk ziyaretimizi İstanbul Barosu’na yaptık. İstanbul Barosu’nun ilk kadın Baro Başkanı Filiz Başkanı’nı ziyaret ettik.” Kavuncu, “Demokrasinin artık Türkiye’de kök salması, bir kültür haline gelmesi, seçmenin buna alışması ve onları yaşatan bir ortam olması bizi çok mutlu ediyor. Aynı zamanda biz de Hukukun tam demokrasinin devamının şartı olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle önceliğimiz Barolar Birliğidir.” “Verdiklerimiz bu anlamda ciddi bir göstergedir.” dedi.

“YÜKSEK MAHKEME’NİN KARARI BİR KEZ DAHA TANINMAMASINI KINIYORUZ”

Kavuncu, “Baromuzun ziyareti nedeniyle bu konu çok gündeme geldi. Can Atalay konusunu da konuştuk. DÜZGÜN Partisi olarak ilk günden bu yana konuyla ilgili birçok açıklama yaptık. Bir kez daha konuştuk. Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi kararını tanımamasını kınıyoruz.” söz konusu.

“İKİ KİŞİ YAN YAN YÜRÜYÜŞ SÜRESİ OLDU”

Bir basın mensubunun mevcut İBB yönetimiyle ilgili Beyoğlu esnafından herhangi bir şikayet olup olmadığına ilişkin sorusuna yanıt veren Kavuncu, “Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını, zorluklarını soruyoruz, soruyoruz. Özellikle geldiğimizde Beyoğlu’ndaki koşullar” dedi. Burada kaldırımda iki kişi yan yana yürürken ciddi sıkıntılar yaşadık, trafik akışında ciddi sıkıntılar yaşadık.” “Sorun var. Dün Fatih’te bir işyerinde ciddi elektrik sorunu yaşandı. Esnafın söylediğine göre belediye ile BEDAŞ arasındaki sorundan kaynaklandı. Tabii bunları dinliyoruz, biz de dinliyoruz. Bunları değerlendireceğiz ve mevcut yetkililere götüreceğiz.” söz konusu.

“Önemli olan birinin açığını kapatmak ya da suistimal etmek değil”

Kavuncu, “Bu bir seçim dönemi tabi ki milletin ihtiyaçlarını dinleyip anlamamız lazım ama milletin sorunlarını çözecek şekilde değerlendirmemiz lazım. Önemli olan değil. Birinin eksikliğini yakalamak ya da başkasını eleştirmek için önemli olan biziz, sizsiniz, İstanbul halkısınız.”

“4 ŞUBAT’TAKİ LANSMANDA GÜNDEME TAŞIYACAĞIZ”

İstiklal Caddesi’ni yürüyerek esnafı ziyaret ettiğini belirten Kavuncu, “Esnaf, belediyeden çok ekonomiyle ilgili sorunları, yüksek enflasyonu konuşuyordu. Tabii profil ve insan yapısı da değişti, ciddi bir değişim var. Düzensiz göçün yarattığı rahatsızlık bir kaç yerde gündeme geldi, dinlemeye devam ediyoruz.” 4 Şubat’taki lansmanda bunu gündeme getireceğiz” dedi.

“İBB YÖNETİMİNE İLETTİK”

Cevabına devam eden Kavuncu, “Bunu 5 yıllık İl Başkanlığı dönemindeki tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Bunları o dönemde belgeler halinde derleyip İBB ile paylaştık. Trafik önemli bir sorun, otopark sorunu da önemli. önemli bir sorun tabi ki bunlar 25-30 yıl gibi uzun bir süredir devam eden sorunlar.Bu kentsel dönüşümün yanı sıra deprem de şu anda İstanbul’un en büyük sorunu.Burada gördüğümüz bir konu daha var ki o da şu: İstanbul’da deprem riskinin ortadan kaldırılması, belediye ve devlet kurumlarının birlikte çalışarak çözebilecekleri bir konu. Biz her zaman üçüncü yol, alternatif oluyoruz. “Bu iki kutuplu politikanın, İstanbul gibi bir metropolde deprem riskini ortadan kaldıramadığına şahit olduk.” İstanbul. Çünkü devletin tüm kurumlarının işbirliği içinde çalışması gerekiyor. 5-6 yıllık birikim ve kampanya döneminde tespit ettiğimiz tüm sorunları kamuoyuyla paylaşacağız ve çözüm önerilerimizi de beraberinde getireceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu