Haber

İzmir’de Tunç Soyer’e destek eylemi

İzmir’de 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i aday göstermemesi üzerine toplanan bir grup vatandaş, CHP Genel Merkezi’nin kararına tepki gösterdi. Basın açıklaması yapan vatandaşlar da Soyer’e destek verdi.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde CHP’nin İzmir’de Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Cemil Tugay’ı seçmesinin ardından bir grup vatandaş, mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e destek vererek protestolarını sürdürdü. 100’ü aşkın kişiden oluşan bir grup, CHP İzmir İl Müdürlüğü önüne gelerek yaptıkları basın açıklamasında Başkan Soyer’in yeniden aday gösterilmesini talep etti. Ellerinde pankartlarla Soyer’e destek veren grup, ‘İzmir Tunç’tur, Tunç kalacak’, ‘Bronz varsa biz buradayız, yoksa yokuz’ sloganları attı.

“Özgür Özel’i yanılttılar”

Basın açıklamasında konuşan Neslihan Karayılan, “Tunç Soyer’in 15 yıllık belediye başkanlığı döneminde yaptıkları ortada. Tabii başkanımız da bizim yanımızda yetişmiş biri, onun emeği ve emeği bildiğine eminiz. Çok güvendiğimiz Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’i yanılttılar. 30 İlçeye ve Soyer liderimize yönelik tüm anketleri manipüle ederek genel liderimizin önüne koydular. Sayın Özel bu hatayı mutlaka görecektir. ve bu hatayı düzeltin. Buna inancımız tamdır. Tunç lider İzmir halkının sevgisini ve inancını kazanmış bir liderdir. Tunç lider 22 yıldır merkezi hükümet tarafından görmezden gelinmiştir. Çözüm için önemli adımlar atmıştır. İzmir’in tarihi 50 yıla kadar uzanan İzmir’in temel kentleşme sorunudur. Bunu göz ardı edemeyiz. Bunu görmezden gelemeyiz. Bu 5 yılda altyapıda, raylı sistemlerde, koku sorununun giderilmesinde çok değerli adımlar attı. Üstelik Merkezin yardımına ihtiyaç duymadan uluslararası alanda önemli adımlar attı. Kurumların sağladığı fonlarla gerçekleşti. Tunç Soyer, tüm engellemelere rağmen bu 5 yılda bahane üretmedi ve güç üretti. Dik duruşu ve mütevazı kimliğiyle bunları dile getiremiyordu. Toplumun her kesimini kucakladı. “Bugün sadece lider Tunç değil, 30 ilçeyle birlikte İzmir halkı da cezalandırıldı” dedi.

Muhtar’ın “5’li çete” vurgusu

Basın açıklamasında konuşan Konak Emir Sultan Mahalle Muhtarı Hüseyin Heptepe, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay’ın bugün mahallesinde düzenleyeceği programa kimsenin katılmadığını iddia ederek, Tugay’ın Karşıyaka’da verdiği iddia edilen ihalelere vurgu yaptı. Heptepe, “Çok konuştuk. İzmir için çok çalıştık. Tunç lider ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’un İzmir’de ve Türkiye genelinde son savunucusu, son lideridir. İzmir’e aday gösterilen Cemil Bey” dedi. Mevcut Genel Merkez Tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı Bugün Emir Sultan İlçesi’nde program vardı.Cemil Tugay’ın açıkladığı programda saat 14.30 olarak belirtildi ancak 14 ve 14.20’de kimse yok.Cemil Tugay’ı tek bir seçmen karşılamıyor. Lütfen Sayın Başkanım, size sesleniyorum, bugün kimse yok, “Karşıyaka’da yapısını kuramayan beş kişilik çeteye verilen ihaleyle İzmir’i onlara teslim etmeyin. İzmir Tunç’tur, Tunç kalacaktır” dedi. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu