Haber

Meteoroloji’den sarı kodlu uyarı: Çığ tehlikesi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmesi şöyle:

“Ülkemizde parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Eskişehir ve Çankırı’nın kuzey kesimleri karla karışık yağmur ve karla karışık, İç ve Doğu Karadeniz kıyıları ile çevre çevrelerde sağanak yağışlı. Sinop’un yer yer kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis, buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in yüksek iç kesimlerinde çığ tehlikesi bulunuyor. Deniz Bölgesi ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde.

Yağışların Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimleri ile Sinop ve Kastamonu kıyılarında kuvvetli, Rize ve Artvin çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, kuvvetli rüzgarla birlikte. Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde tipi şeklinde kar yağışı gibi aksiliklere neden olabilir. dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinin yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli olunmalıdır.

haber-hamur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu