Haber

Müşteri kılığına giren polis ihlalleri tek tek tespit etti

Müşteri kılığına giren polis ihlalleri tek tek tespit etti

Şehir içi minibüste çok fazla yolcu aldığı öğrenilen sürücü: “Cezamızı aldık, elimizden bir şey gelmiyor”

KONYA Konya’da güvenli bir trafik ortamı oluşturmak amacıyla, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı sivil trafik polisleri tarafından belediye dolmuşları kontrol altına alındı. Kontrol sırasında müşteri kılığına giren sivil polisler minibüslere binerek ihlalleri tek tek tespit etti.

Edinilen bilgiye göre, Konya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri trafiğin daha güvenli olması için denetimleri aralıksız sürdürüyor. Sivil trafik polisleri tarafından kent merkezindeki minibüslerde denetimler yapıldı. Kontrol sırasında müşteri kılığına giren sivil polisler minibüslere binerek ihlalleri tek tek tespit etti. Kontrol sırasında telefonla konuşan, emniyet kemeri takmayan, fazla yolcu alarak kuralları ihlal eden sürücüler tespit edilerek polis uygulama noktasında durduruldu. Uygulama kapsamında araçta bulunan fazla yolcular araçtan indirilirken, sürücü belgeleri ve araç ruhsatları da kontrol edildi. Fazla yolcu taşıdığı için idari işlem uygulanan minibüs şoförü Mustafa Gür, “Kent genelinde polis ekiplerimiz tarafından bu tür uygulamalar yapılıyor. Cezalandırıldık, elimizden bir şey gelmiyor. Bu uygulama sürekli yapılıyor.” Minibüsteki yolcular ise bu tür uygulamaların can güvenliği açısından çok faydalı olduğuna değinerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

“Amacımız sürücülerde ihlalden yakalanma duygusunu artırmak”

Konya Emniyet Müdürlüğü Trafik Kontrol Şube Müdürlüğü’nden Polis Memuru Mücahit Uçar, kentte trafik düzenini sağlamak ve trafik kazalarını en aza indirmek amacıyla trafik kontrollerinin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Bunlardan biri de sivil kontrollerimiz. Sivil polis arkadaşlarımız toplu taşıma araçlarına vatandaş gibi biniyor, yolculuk sürecinde sürücünün hareketlerini takip ediyor. Kural ihlali varsa tespit ediyor, ardından uygulama noktalarımızdaki bisiklet ekibi durduğunda ihlal için işlem yapılıyor. Buradaki amacımız ihlallere karşı yakalanma hissini artırmak.” Amacımız güvenilir bir trafik ortamı oluşturmak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu