Ekonomi

Pazar Sahibi İsrail Ürünlerini Boykota Başladı

Ordu’nun Fatsa ilçesinde market işleten Hüseyin Akot, günlerdir Gazze’yi bombalayan İsrail’e tepkisini dikkat çeken bir teknikle dile getirdi. İsrail eserlerini boykot eden esnaf, eserlerin üzerine “İsrail ürünüdür, lütfen satın almayın” yazdı.

İSRAİL’İN SANAT ESERLERİNİ TEK TEK TESPİT ETTİ

Akot, bir haftadan uzun süredir çalışarak İsrail’in eserlerini tespit etti. Bu eserlerin fiyat etiketlerine “İsrail ürünüdür, lütfen almayın” yazan Akot, iş yerinin girişlerine de pankart asarak yansımasını gösterdi. Akot, gelecekte İsrail eserlerini satmayacağını söyledi.

“YAPABİLECEĞİMİZ ŞEY BOYKOT OLMAK”

Market sahibi Hüseyin Akot, vatandaşlardan bu konuda anlayış beklediklerini belirterek, “İsrail zulmüne tahammül edemeyiz. Müslümanların ayağa kalkması, İsrail’i yerli yerine koyması gerekiyor. Yapabileceğimiz en iyi şey İsrail mallarını boykot etmektir. Ben İsrail’in zulmüne tahammül edemeyiz.” Bir haftadır İsrail ürünlerini almamaya çalışıyorum.” “Birkaç eserim kaldı, en kısa zamanda onları raftan kaldıracağım ve İsrail ürünlerini satmamak için boykota başlıyorum. Umarım bunu yaparak en azından ekonomilerine bir darbe vurmuş oluruz. Vatandaşın bu konuda bizi anlayacağını ve destekleyeceğini biliyorum.Gıda sektöründe Türkiye’nin esasında kendine ait bir işi var” dedi.

atkaracalar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu