Ekonomi

Rekabet Kurulu kozmetik şirketlerini araştırıyor

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, kozmetik, kişisel bakım ve besin takviyeleri alanında doğrudan satış yoluyla faaliyet gösteren teşebbüslerin, Tüketici Haklarının Korunması Hakkında Kanun’un ilgili unsurunu ihlal ettiği tezi üzerine Kurul tarafından yürütülen ön soruşturma, Satıcılarının satış fiyatlarını belirleyerek veya online satışları kısıtlayarak rekabet. Karar verildi.

Komite, ön soruşturmada elde edilen bilgi, belge ve bulguları değerlendirerek, bulguları önemli ve yeterli buldu. Amway Türkiye Ltd. İzmir Şubesi, Ersağ Tertip Paklık Kozmetik Eserleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Hunca Life Kozmetik Pazarlama Dağıtım Ticaret Anonim Şirketi, Oriflame Kozmetik Eserleri Ticaret Limited Şirketi ve Tiens İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Öte yandan, Kurul tarafından alınan soruşturma kararları, soruşturma konusu teşebbüs veya teşebbüs birliklerinin Kanun’u ihlal ettiği ve yaptırımlarla karşılaşacağı veya karşılaşacağı anlamına gelmemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu