Ekonomi

Rivian Automotive Hisseleri Yeni Operasyon Direktörü Ataması ve Devlet Desteği ile Yükseliyor

Rivian Automotive (RIVN) hisseleri, Javier Varela’nın şirkete Operasyon Direktörü olarak katılacağının ve Rivian’a Illinois Ticaret ve Ekonomik Fırsatlar Departmanı tarafından 827 milyon dolarlık bir teşvik paketi verildiğinin açıklanmasının ardından Cuma günü %5’in üzerinde artış gösterdi.

Eyaletten alınan bu mali destek Rivian’ın Illinois, Normal’deki üretim tesisini geliştirmesini sağlayacak. Tahsisat, tesisin genişletilmesi, çevredeki kamu altyapısının iyileştirilmesi ve şirketin yeni orta ölçekli spor aracı R2’nin üretimine hazırlık olarak Rivian çalışanları için iş eğitimi girişimlerinin sağlanması için kullanılacak.

Stifel analistleri, teşvikin duyurulmasına cevaben, “Rivian’ın itibarını ve potansiyel olarak şirketin daha önce planlanan bir tesisin inşaatını ertelediği ve yerel hükümet temsilcilerinin eleştirilerine maruz kaldığı Gürcistan eyaleti ile ilişkilerini geliştirdiği” yorumunda bulundu.

Finansal hizmetler firması, “Rivian’ın Normal tesisinde R2 modeliyle başarıya ulaşma olasılığına ilişkin görüşümüz iyileşti ve finansal desteğin Rivian’a Gürcistan’da nihayetinde tesisi kurmak için finansman konusunda daha fazla esneklik sağladığına inanıyoruz” dedi.

Doğu saatiyle 09:46 itibariyle Rivian’ın hisse senetleri Perşembe günkü kapanış fiyatına kıyasla %5,2’lik bir artışla hisse başına 10,34$ olarak değerlendi. Bu olumlu hareket, son haberlerin ardından olumlu yatırımcı duyarlılığına işaret ediyor.

Varela, Volvo Cars’ta Operasyon Direktörü ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı görevinden Rivian’a geçiş yapıyor. Varela’nın Rivian’daki yeni görevine Ağustos ayında başlaması ve doğrudan şirketin Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı RJ Scaringe’ye rapor vermesi planlanıyor.

RJ Scaringe, “Kârlılığa, operasyonel verimliliğe ve R2’nin müşterilerimize hızlı bir şekilde teslim edilmesine odaklanırken, otomotiv sektöründeki geniş deneyimiyle Javier’in Rivian’a katılmasından heyecan duyuyoruz” dedi.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Ek ayrıntılar için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu