Ekonomi

SEC, 7 spot Bitcoin ETF başvuru kararını erteledi: Bitcoin sert tepki verdi

Investing.com – ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi (SEC), merakla beklenen nokta bitcoin ETF, başvurulara ilişkin kararını ertelediğini duyurdu. Bu karar kripto yatırımcıları tarafından olumsuz fiyatlanırken Bitcoin %5 geri çekildi.

SEC böylece WisdomTree, VanEck, Invesco Galaxy, Bitwise, Valkyrie ile sadakatVe Siyah KayaSpot Bitcoin ETF başvurularına ilişkin karar ertelendi ve inceleme için daha uzun bir süre belirlendi.

7. spot Bitcoin ETF başvurusunu erteleme kararı, bu hafta SEC’in kripto varlık yöneticisi Grayscale tarafından açılan davayı kaybetmesinin ardından geldi. gri tonlamalı Bu davanın kazanılması, ABD’de spot Bitcoin ETF onayı olasılığının arttığı yönündeki yorumları ateşledi. Hatta bu gelişmenin ardından Bitcoin hızlı bir yükseliş kaydederek %6’nın üzerinde bir fiyat artışıyla 28.000 dolar bandına kadar yükseldi. Ancak önceki gün görülen kısmi düşüşün ardından hızlı yükselişin ardından kar satışları ve coşkunun kısa sürmesi ile, SEC’inErteleme kararı bu haftaki kazanımların aynı hızla geri dönmesine neden oldu.

SEC, resmi bir evrakla Spot Bitcoin ETF’siAçıklamada, başvuruların ertelenmesi kararı aktarılırken, kurulun önerilen kural değişikliğine ilişkin karar için daha uzun bir süreye ihtiyacı olduğu belirtildi.

Sonuç olarak piyasanın memnun olmamakla birlikte ETF çalışmalarını yakından takip etmesi nedeniyle SEC’in erteleme kararı bir kez daha doğrulandı. Bu erteleme kararının ardından SEC 45 günlük bir zaman çizelgesi belirlerken, kripto piyasaları için son derece değerli görülen ETF olayı ekim ortasına kadar belirsizliğini koruyacak gibi görünüyor.

Kararın ardından haftalık kazanımlarına geri dönen Bitcoin, sabah saatlerinde yeniden 26.000 dolar sınırında süreci görmeye başladı. Piyasada yine olumsuz bir tablo ortaya çıktı. Toplam piyasa değeri 1,05 trilyon dolara düşürüldü ve 24 saatlik ortalama işlem hacmi 40 milyar dolara yaklaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu