Haber

Turgutlu’daki Kerbela Şehitlerini Anma Töreninde İsveç’e Tepki

Kerbela şehitleri için Turgutlu’da düzenlenen anma töreninde İsveç’e tepki

MANİSA Hicri takvime göre Manisa’nın Turgutlu ilçesinde düzenlenen yas programında 1382 yıl önce “Kerbela hadisesinde” şehit olan Hazreti Muhammed’in torunu Hz. Ağıtların yakıldığı törende geçtiğimiz günlerde Kuran-ı Kerim’in yakıldığı İsveç’e vatandaşlar tepki gösterdi.

Turgutlu’da Kerbela şehitleri için anma programı düzenlendi. İmam Hüseyin Camii tarafından 43. kez düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından bir konuşma yapan Cami İmamı Resul Işık, geçtiğimiz günlerde İsveç’te yaşanan Kur’an-ı Kerim yakılmasına değinerek, “Maalesef İmam Hüseyin’in yasını tuttuğumuz bu günlerde Kuran’a, kitabın kitabına karşıyız. Allah’ın hidayetiyle, İsveç’teki şerre karşı eller harekete geçti. Buradan İsveç’e ve Batı dünyasına sesleniyorum, gücümüzü sınamaya kalkmayın, kalkarsak bayrağımızı indirmeden oturmayız. “

Konuşmaların ardından İmam Hüseyin Camii Tiyatro Kümesi tarafından Kerbela Savaşı’nın canlandırılması sahnelendi.

Anma törenine Turgutlu Müftüsü Ömer Çoban, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Baş, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Oğuz, MHP İlçe Başkanı Halil Konuş, Turgutlu Belediyesi meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu