Haber

Yerli ve Milli Parti lideri Mutlu: İktidar kınamıyor, gereğini yapıyor

Yerel ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Keyifli gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin açıklama yapan Memnun, “Bugün devlet yönetiminde benzeri görülmemiş bir olaya tanık oluyoruz. Cumartesi günü hükümet ve tüm bileşenleri İsrail’i kınamak için bir miting düzenleyecek. İktidar karar yeridir.” Yapma ve uygulama İktidar konuşmanın, kınamanın ya da “Miting yapmıyor. Elinde ne kadar güç varsa, hangi mekanizma varsa onu kullanıyor, yani gereğini yapıyor” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından 28 Ekim Cumartesi günü Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı ‘Büyük Filistin Mitingi’ hakkında partisinin Genel Merkez binasında açıklama yapan Sayın Joyfli, “Miting nedir? İktidar sahibi olanın elinde hiçbir kuvvet ve yaptırım gücü yoktur.” “Kitleler, gruplar, dernekler mitingler düzenleyerek sesini duyurmaya çalışıyor. Ama iktidar gereğini yapıyor çünkü iktidar kaynağı, mitingler onun işi değil” dedi.

“HÜKÜMETİN FİLİSTİN POLİTİKASINI DESTEKLİYORUZ AMA TOPLANTIYI YANLIŞ BULUYORUZ”

Mutlu basına yaptığı açıklamada, hükümetin Filistin politikasını desteklediklerini belirterek, “Yerel ve Milli Parti olarak hükümetin Filistin politikasını, arabuluculuğunu ve barış davetini buluyor ve destekliyoruz. Biz Yerel ve Milli Parti olarak, Hükümetin Filistin politikasını, arabuluculuğunu ve barış davetini doğru buluyor ve destekliyoruz.” “Biz destekliyoruz. Ancak kusura bakmayın ama mitingin tüm hükümet başkanlarının katılımıyla yapılmasını yanlış buluyoruz. Miting, sesini dünyaya duyurmanın bir yoludur. Koca bir devleti iktidar yönetiyor. Sesini ve gücünü gösterecek bu kadar mekanizma varken mitingi buldu mu? Doğrusu hayret ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu