Haber

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan Atatürk’ü Anma Mesajı Yayımladı

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Özkan, mesajında, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, rahmet ve minnetle andıklarını belirtti.

Atatürk’ün, Türk milletine en zor zamanlarında önderlik eden, siyasi ve askeri dehasıyla dönemin küresel güçlerine karşı birlik ve beraberlik içinde istiklal ve istikbal mücadelesinde başarıya ulaşan bir lider olduğunu vurgulayan Özkan, şöyle konuştu:

“19 Mayıs 1919’da yaktığı istiklal meşalesiyle, ezelden beri hür yaşayan milletimizin küllerinden yeniden doğmasını ve kendisine dayatılmak istenen esaret zincirlerinin kırılmasını sağlamış ve Türk devletini kurmuştur. En büyük eseri dediği Cumhuriyet’i bize emanet etti. Bugün vatanımız ve bayrağımız için her şeyi yapmak boynumuzun borcudur.” “Amacımız, geride bıraktığı mirası her zamankinden daha fazla koruyarak geleceğe taşımak ve gösterdiği yolda tüm gücümüzle çalışmaktır. Önderimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anıyorum. ve bağımsızlık mücadelemizin tüm kahramanlarına saygı, rahmet ve minnetle.”

tortumhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu