Haber

Fatih Portakal, İmamoğlu’nu anlattı: Her cuma namaza giderdi

Gazeteci Fatih Portakal, üniversite yıllarından arkadaşı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu hakkında konuştu.

İmamoğlu’nun cuma namazı sonrası bir İstanbulluyla polemiği Sözcü TV’de yayınlandı. İmamoğlu, “Seçimden seçime neden camilere ve cuma günleri geliyorsunuz?” Daha sonra şöyle cevap verdi, “Ben başkası gibi gösteriş yapmaya değil, Yaradan’a dua etmeye geliyorum.” Portakal, haberin ardından İmamoğlu’nun gençliğinde cuma namazına giden bir kişi olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 26 Ocak Cuma namazı sonrasında bir vatandaşın “Seçimden seçime neden camilere ve cuma günleri geliyorsunuz?” sorusunu sorduğunu söyledi. Daha sonra şöyle cevap verdi: “Yaradan’a dua etmeye geliyorum. Başkası gibi gösteriş yapmaya değil.”

Üniversite yıllarından arkadaş olduğu Ekrem İmamoğlu’nun nasıl bir insan olduğunu anlatan Fatih Portakal, şu ifadeleri kullandı:

“Ekrem İmamoğlu’nu iyi tanırım. Cesur adamı öldürün ve haklarını kaybetmeyin. Ekrem her cuma namaza giden adamdı, futbolu çok seviyordu, kaleciydi ve bildiğim kadarıyla üniversite takımının ve fakülte takımının kalesini koruyordu. İyi bir Trabzonsporluydu, oruç tutar, cuma namazına giderdi. O kadar nazik bir insandı ki, ağzından bir kez olsun kötü bir söz, hakaret duymadım. İşte ‘Siyasal İslam’ ülkeyi bu noktaya getirdi. Başını secdeye koyduğunda Müslüman olduğunu, yeterli bir Müslüman olduğunu zanneder. “Maalesef kafa bu, zihniyet bu maalesef.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu