Haber

İngiliz basını: Batı, ‘güvenilmez’ Erdoğan’la 5 yıl daha hazırlanıyor

İngiltere merkezli Financial Times gazetesinde cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine ilişkin bir analiz yayınlandı. “Batı’nın başkentleri ‘güvenilmez’ Erdoğan’la 5 yıl daha geçirmeye hazırlanıyor” başlığıyla yayınlanan analizde, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin Cumhurbaşkanı’nın “mülteci tehditlerinden” endişe duyduğu belirtildi. Recep Tayyip Erdoğan.

‘ERDOĞAN İLE SALSALI BİR YOL’

ABD’li ve Avrupalı ​​yetkililerin Erdoğan’la “zorlu bir yola hazırlandıkları” yorumunun, geçtiğimiz yıllarda Washington yönetimiyle yaşanan “Rahip Brunson” krizinin ve Rusya’dan S-400 alımının yer aldığı incelemede, açıklama Ankara ile Batı arasındaki bağlantının “yukarı ve aşağı” olduğunu. yapıldı.

‘KILIÇDAROĞLU’NU SEVİYORLAR’

Gazeteye konuşan üst düzey bir Türk yetkili, Batılı liderlerin Erdoğan’a yaklaşımını ‘nefrete yakın’ olarak nitelendirerek, “Batılı liderler arasında Kılıçdaroğlu’na karşı büyük bir iyi niyet var, onu seviyorlar” dedi.

‘GÜVENİLİR BİR ORTAK’

Öte yandan ABD’nin eski Türkiye Büyükelçisi Eric Edelman, Erdoğan’ın “güvenilmez bir müttefik” olduğunu savundu.

Erdoğan’ın yeniden seçilmesi durumunda Ankara’nın İsveç’in NATO üyeliği konusunda daha fazla talepte bulunabileceği ve ABD’den F-16 savaş uçağı satın almak için harekete geçebileceği de belirtildi. (DIŞ HABERLER)

seydisehir-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu