Haber

Resul Emrah Şahan kimdir?

CHP Şişli Belediye Başkan adayı Resul Emrah Şahan, 1982 yılında Ankara’da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden 2005 yılında mezun oldu.

2005-2006 yılı ortalarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Planlama ve Tasarım Merkezi’nde çalıştı. İstanbul’un tarihi kentsel alanlarına ilişkin çok sayıda plan ve projenin geliştirilmesinde görev aldı.

2006-2014 yılları arasında kendi işletmesini kurarak ulaşım, altyapı ve kentsel politika geliştirme çalışmalarına danışmanlık hizmetleri verdi. Aynı zamanda bir teknoloji şirketi kurarak şehir planlama çalışmalarının teknolojiyle entegrasyonu konusunda çalıştı.

2014-2019 yılları arasında Beylikdüzü Belediyesi Teknik Uyum ve Projeler Birimi Koordinatörü olarak katılımcı kentsel planlama ve Ar-Ge çalışmaları konusunda projeler geliştirdi ve uyguladı. Beylikdüzü Vizyon 2030 çalışmasında öncü rol üstlendi.

Ekrem İmamoğlu’nun adaylık sürecinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2019 Seçim Politikası ve Projeler Beyannamesi’nin hazırlanmasında teknik çalışmaların ana uyumlaştırılmasını yönetti.

2019-2023 İstanbul Planlama Ajansı Başkanı ve Bimtaş Yönetim Kurulu Başkanı olarak yerel seçimlerde vaat edilen kentsel politikaların “İstanbul 2050 Vizyon Planı” çatısı altında toplanmasında en aktif aktörlerden biri oldu. ” ve bunları hızla hayata geçirmek. Bu dönemde Şişli Belediye Başkan Yardımcısı olarak “Şişli’de Kentsel Dönüşüm ve Planlama” çalışmalarının ana uyumlaştırmasını gerçekleştirdi. Şişli ilçesinde “Şişli Afet Yönetim Planı”nın hazırlanmasında görev aldı.

Resul Emrah Şahan evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu