Haber

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt plenti tesisinden çalınan malzemelerle ilgili 8 kişi adliyeye sevk edildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt plenti tesisinden 25 ton bitümlü malzeme ve 8 metreküp çakılın çalındığı iddiasıyla gözaltına alınan 8 kişi adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, 5 Ekim’de Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne Atakum Kulacadağ Asfalt Plenti Tesisi’nden bitüm çalındığı ihbarı yapıldı. İhbar üzerine harekete geçen belediye yetkilileri, aynı gün Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na konunun araştırılması ve soruşturulması için suç duyurusunda bulundu. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi’nin koordineli çalışması sonucunda Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelileri saat 03.00’te suçüstü yakaladı. 27 Ekim.

KOM polisi tarafından ‘nitelikli hırsızlık ve zimmete para geçirme soruşturması’ kapsamında yürütülen soruşturmada, Samsun’dan 25 ton bitümlü malzeme ve 8 metreküp çakıl çalan belediyeye bağlı şirkette çalışan 4 kişi yakalandı. Büyükşehir Belediyesi Adalar Asfalt Plenti Tesisi’nde, malzemelerle suçüstü yakalandı. Ekipmanların çalınmasını organize eden 2 kişinin de aralarında bulunduğu toplam 9 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin araç ve evlerinde yapılan aramalarda 360 bin TL para, 3 ruhsatsız silah, 24 silah fişeği, 16 sentetik uyuşturucu ve 1 gram metamfetamin ele geçirildi.

İfadesi alınan 1 kişi serbest bırakılırken, 8 kişi de bugün Samsun Adliyesi’ne sevk edildi. -SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu