Haber

Tanklar, helikopterler… ABD’deki askeri hareketliliğin nedeni belli oldu

  •   HABER7

ABD’nin birçok eyaletinde çekilen görüntüler ülkede paniğe neden oldu. ABD’de en azından 17 eyaletteaskeri askeri helikopterlerin nakliyesi ve uçuşuGörüntülerini paylaşan kişiler, görüntülerle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

DARBE İDDİASI VE Sıkıyönetim

Görüntüleri sosyal medyada paylaşan kişiler, ülkede adeta bir merak hali olduğunu, tankların sevk edildiğini, helikopterlerin uçtuğunu söylediler. Bazı sosyal medya hesaplarında ABD ordusuna ait manzaralar hakkında yorum yapılıyor. Joe Bidenhükümete karşı yönetimi ele geçirmek için harekete geçti ve darbe girişimibulunacağını iddia etti.

Öte yandan bazı sosyal medya hesapları, ülkede sıkıyönetim ilan edileceği tezini ortaya atarak, vatandaşları yanlarına nakit ve erzak almaları konusunda uyardı.

4 TEMMUZ’A DİKKAT

Ancak ortaya çıkan sahnelerin 4 Temmuz ABD bağımsızlık günü kutlamaları vesilesiyle olduğu belirtiliyor. ABD’de her yıl “Dört Temmuz”adıyla bilinen 4 Temmuz Bağımsızlık gün Kutlamalarda tankların yanı sıra askeri jetler de uçuş gösterileri düzenliyor. Bu dönemlerde yurttaşlara askeri kanattan yapılan askeri sevkıyatları ve uçuşları görmek mümkündür. ‘panik yapma’uyarılar yapılır.

Ancak bugün ortaya çıkan görüntüler için askeri yönetimden resmi bir açıklama yapılmadı.

eflaniajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu